-
Predmet reklamačného poriadku Predmetom tohto reklamačného poriadku je zmluvný vzťah medzi prevádzkovateľom a zákazníkom. Reklamačný poriadok upravuje reklamačné konanie v súlade s § 18 ods. 1 zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa, Občianskym zákonníkom č. 401/1964 Zb. (všetky menované zákony v znení neskorších právnych predpisov), ako aj ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky.
Reklamácie sa vybavujú počas otváracieho času. Reklamácie sa vybavujú na tel. č.: +421 940 915 777.
Reklamačný poriadok sa vzťahuje na všetky služby prevádzkovateľa poskytované zákazníkom.
-
Doklad o poskytnutí služby Prevádzkovateľ je povinný vydať zákazníkovi doklad o poskytnutí služby, kde je uvedené: obchodné meno, IČO a sídlo prevádzkovateľa, prípadne adresa prevádzky, dátum dodania služby, identifikácia služby, cena služby a celková cena, ktorú zákazník zaplatil. Pri poskytnutí služby musí doklad obsahovať miesto určenia, miesto a čas dodania služby.
-
Reklamačný proces Prevádzkovateľ ako dodávateľ je povinný zákazníka informovať o podmienkach a spôsobe reklamácie vrátane údajov o tom, kde možno reklamáciu uplatniť. Prevádzkovateľ je povinný prijať reklamáciu v ktorejkoľvek prevádzke. Každý zákazník je povinný oboznámiť sa so zmluvnými podmienkami pred podpisom zmluvy, aby sa predišlo nedorozumeniam.
Prevádzkovateľ alebo ním poverená osoba je povinná vybaviť reklamáciu ihneď. Ak to nie je možné, tak najneskôr do 30 dní.
-
Uplynutie reklamačnej lehoty Po uplynutí maximálnej lehoty na vybavenie reklamácie zákazníka má zákazník rovnaké práva, akoby išlo o nedostatok, ktorý sa nedá odstrániť. Prevádzkovateľ pri prijatí reklamácie je povinný vystaviť potvrdenie o prijatí reklamácie. Prevádzkovateľ je povinný viesť evidenciu reklamácií a predložiť ju orgánu dozoru na požiadanie. Evidencia musí obsahovať údaje o dátume uplatnenia reklamácie, dátume a spôsobe vybavenia reklamácie.
-
Postup pri vybavovaní reklamácie
-
1 Zákazník je povinný pri uplatňovaní reklamácie predložiť tieto doklady:
-
doklad o poskytnutí služby (zmluvu o prenájme),
-
písomné uvedenie všetkých nedostatkov,
-
návrh na riešenie reklamácie.
-
2 Prevádzkovateľ vydá zákazníkovi doklad o uplatnení reklamácie. Doklad musí obsahovať:
-
dátum uplatnenia reklamácie,
-
reklamované nedostatky,
-
návrh na riešenie reklamácie zo strany zákazníka,
-
návrh na náhradu škody. Tieto údaje môžu byť uvedené na písomnej reklamácii od zákazníka.
-
3 Reklamáciu je možné uplatniť vždy, s výnimkou, keď nenadobudla dodaná služba svoju podstatu (nebol zrealizovaný prenájom vozidla), respektíve sa počas dodania služby (realizácie prenájmu vozidla) objavili nedostatky.
-
Spôsob rozhodovania o reklamácii
-
1 Na základe kvalifikovaného posúdenia nedostatku rozhodne poverený zamestnanec / zástupca prenajímateľa o spôsobe riešenia reklamácie..
-
Spôsob rozhodovania o reklamácii
-
1 Doba na vybavenie reklamácie môže trvať max. 30 dní, pokiaľ sú splnené všetky podmienky vyplývajúce z tohto reklamačného poriadku.
-
2 Neúplnú alebo zle uplatnenú reklamáciu je prevádzkovateľ oprávnený odmietnuť a vrátiť zákazníkovi k doplneniu. Odmietnutím nie je dotknutá lehota pre vybavovanie reklamácie. Do opätovného uplatnenia reklamácie sa prerušuje lehota pre jej vybavenie.
-
3 Reklamácia môže byť riešená: zľavou z ceny služby, vrátením peňazí alebo zamietnutím zo strany prevádzkovateľa služby t.j. prenajímateľa. Reklamácie služieb u zmluvných zástupcov prevádzkovateľa sa môžu uplatniť podľa § 436 a následných ustanovení Obchodného zákonníka.
-
4 Ak zákazníkom uplatnená reklamácia nespĺňa podmienky reklamačného konania, bude reklamácia zo strany dodávateľa vybavená v súlade s týmto reklamačným poriadkom a príslušnými všeobecne záväznými právnymi predpismi tak, aby jeho zákonné práva neboli dotknuté.
-
5 Reklamácia nebude uznaná v prípade, že dodávateľ spoľahlivo dokáže, že reklamovaný nedostatok nie je nim zavinený a dodávateľ mu nedokázal nijako predísť, napr. že ho spôsobila nepredvídateľná skutočnosť, vyššia moc.
-
6 Pri neoprávnenej a bezpredmetnej reklamácii môžu byť voči zákazníkovi uplatnené náklady spojené s riešením reklamácie.
-
7 Alternatívne riešenie spotrebiteľských sporov – Dňom 1. februára 2016 nadobúda účinnosť zákon č. 391/2015 Z. z. o alternatívnom riešení spotrebiteľských sporov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Cieľom tohto zákona je vytvorenie novej možnosti pre spotrebiteľov riešiť svoj spor s predávajúcim rýchlo, efektívne, menej formálne a predovšetkým bezplatne, resp. len s minimálnymi nákladmi. Ide o dosiahnutie zmierlivého riešenia, resp. dohody medzi spotrebiteľom a predávajúcim o vyriešení sporu, ktorá sa po súhlase oboch strán s jej znením stáva záväzným právnym podkladom.
Orgánom alternatívneho riešenia sporov zo zákona sú Úrad pre reguláciu sieťových odvetí, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb a Slovenská obchodná inšpekcia. Slovenská obchodná inšpekcia je navyše v postavení tzv. reziduálneho subjektu, čo znamená, že bude oprávnená riešiť aj také spory, pri ktorých nie je určená kompetencia iných orgánov, okrem sporov vyplývajúcich zo zmlúv o poskytovaní finančných služieb.